6 věcí, které jsou lékem na všechno

Dlouhou dobu se zajímám o zdravý životní styl – tím ani v nejmenším nechci naznačit, že jím opravdu žiju. Chraň mě ruka páně! Ale mám ráda přírodní medicínu a kde to jen jde, tak si pomáhám sama. Nejsem léčitelka ani bylinářka, ale používám rady našich babiček. Ta moje se dožila 96 let, v 80 běžně jezdila na kole v 90 tancovala a sadila brambory a až do smrti krom posledních měsíců byla čilá. Jako sirotek musela pracovat od 7 let. Nikdy nebyla nemocná, kormě šedého zákalu ve stáří, který se odoperoval a byl klid.

A já? No, nejsem takový superman jako byla ona, ale chodím na hodiny hatha jógy už 17 let a za tu dobu jsem toho dost kolem sebe pochytala, především z rad zkušených starších jogínů.

Uvažovala jsem, co je lékem na všechno. Někteří tvrdí, že aloe vera, jiní marihuana a další zase Wobenzym.  Tak jsem se rozhodla sepsat 7 věcí, které vás vyléčí a nemusíte za ně platit penězi. Zdarma však také nejsou. Bude vás to stát snahu, možná i změnu zvyku a vůli dát se do toho. Tak tady jsou…

VODA – Čistá pramenitá voda. Ne z plastu, ne s bublinkami, ne se sirupem. 2 litry denně, milánkové…

ČERSTVÝ VZDUCH – Když už žijete ve městě, zkuste trávit víkendy v přírodě, na horách, na chatě apod.

SLUNCE –„Kam nechodí slunce, chodí lékař“. Lidské tělo potřebuje slunce, to ale neznamená, že se budete v létě smažit jak řízek někde u vody. Všeho s mírou.

POHYB – Bez něho to nepůjde. Nemusíte sportovat, ale stačí místo auta používat na kratší vzdálenost třeba kolo. Nezabije vás ani to, když se pár zastávek autobusu projdete pěšky.

STRAVA – Zdravá čerstvá strava z lokálních zdrojů je ta nejlepší. Superbioeko kvalitní potraviny si můžete vypěstovat na zahradě sami.

DOBRÁ MYSL – Pár století jim to sice trvalo, ale už i lékaři dnes ví, že mnoho nemocí jsou psychosomatického původu. Podle mého názoru a zastánců komplexní medicíny, jako je MUDr. Jan Hnízdil, se jedná o veškeré nemoci.  Stručně řečeno – psychika ovlivňuje naše zdraví.  A funguje to také naopak – Ve zdravém těle, zdravý duch“.

VÍRA – Když víte, že vás bolesti hlavy zbaví Ibuprofen, vemte si ho. Ja vypiju velkou sklenici čisté vody s citrónem. Výsledek je stejný. Je to jen vaše volba. Vy víte, přesněji řečeno věříte v to, co vám pomáhá nebo může pomoci.

Vilemína Ondrušová

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.