89-ročná babička z Ruska je najstaršou chirurgičkou na svete.

Denne vykoná 4 operácie.

Zatiaľ, čo iní dôchodcovia chodia po doktoroch, táto ruská babička operuje. Ako sa jej podarilo dosiahnuť, že sa udržala do vysokého veku taká činná a aktívna?

MOSKVA 4. februára – Keď si predstavíte väčšinu dôchodcov, ktorým tiahne na 90-tku, viete, že sú to poväčšine ľudia, ktorých už trápia rôzne zdravotné problémy, a tak sú čakárne u lekárov pre mnohých ich „druhým domovom“. Nie však pre túto babičku. Na prvý pohľad by ste to o nej určite nepovedali, no táto stará pani ešte vo svojom veku operuje a je najstaršou chirurgičkou na svete.

Operácie na dennom poriadku

Reč je o sympatickej usmievavej babičke menom Alla Illyinichna Levushkinová, ktorá má 89 rokov. To jej však nebráni v tom, aby pracovala na oddelení chirurgie v Ryazanskej nemocnici neďaleko Moskvy. Každý deň dokonca vykoná 4 operácie.

Na chirurgii pracuje už celých 67 rokov a vykonala už  viac ako 10-tisíc operácií a ešte stále nemá v úmysle s tým skončiť. „Byť lekárom nie je len profesia, ale životný štýl,“ povedala pre Lite FM, keď sa jej pýtali, či nemá v úmysle nejaké plány ohľadom dôchodku. Na ten ešte nepomýšľa a stále sa chce venovať svojmu poslaniu. „Keby som prestala pracovať, kto by operoval?“ odpovedá na tieto otázky, citoval portál Bored Panda.

Zdroj: dobrenoviny.sk

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.