Nepoužívaný autobus jako nové útočiště pro lidi bez domova

Pomáhat lidem bez domova se dá různě. Někdo daruje oblečení, někdo zase poskytuje těmto lidem práci, ale dvě ženy z Anglie na to šly jinak a originálně. Přeměnily totiž starý nepoužívaný autobus na místo, kde tito lidé mohou složit svou hlavu.

oanne Vines a Sammy Barcroft – dvojice žen z anglického města Portsmouth. Právě tyto dvě ženy přišly s originálním nápadem, jak lze pomoci lidem, kteří usínají noc co noc na chladných ulicích. Jejich nápad byl, jak přeměnit starý nepoužívaný autobus na místo, kde mohou lidé bez domova usínat a kde se mohou i najíst. Tento nápad se jim nakonec povedlo zrealizovat.

Nebyla to ale jejich první pomoc lidem bez domova. Už dříve tyto ženy měly vlastní projekt, během kterého rozdávaly batohy plné potřebných věcí. Teď ale přišly s mnohem náročnějším nápadem k uskutečnění. Jejich nápad naštěstí nadchl autobusovou společnost Stagecoach, která darovala doubledecker určený do šrotu. Tento projekt by se samozřejmě neuskutečnil ani bez spousta dobrovolníků z místní komunity, kteří se fyzicky či finančně připojili k úpravám.

Práce to byla dlouhá. K dokončení došlo až po půl roce, protože z autobusu bylo důležité odstranit sedačky a nahradit je lůžky. Do autobusu byla namontována i malá kuchyňka.

Dnes staví tento autobus v blízkosti místního kostela a na noc pojme až 24 lidí. Iniciátorky věří, že tento jejich projekt dokáže velice pomoci a to rozhodně i teď, během chladné zimy.

Zdroj: www.independent.co.uk

 

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.