Stříhá a holí zdarma lidi bez domova

Dříve byl závislý na drogách, nyní pomáhá bezdomovcům získat důstojnost a naději na lepší život. Seznamte se s Nasirem Sobhani, který se vyučil kadeřníkem a nyní žije v australském Melbourne.

Nasir se narodil a strávil dětství v Japonsku, poté se přestěhoval do Kanady. Před 7 lety byl ještě závislý na různých drogách, především na kokainu. Nikdy však neskončil díky milující rodině na ulici.

Podle něj by se lidé měli více soustředit na druhé, než na sebe. Sobhani je také známý jako pouliční holič (na soc. sítích jej najdete jako #TheStreetBarber).Už roky stříhá muže a ženy bez domova přímo na ulici.

,,Tyto lidi ostatní přehlíží, jako kdyby nic neznamenali. Někdy ani nevnímají, že vůbec existují. Ale je to skvělý pocit, když můžete někomu pomoci, aby se cítil opět jako člověk.,,vypráví 29lety Nasir, který pomáhá těm méně šťastným k novému startu v jejich životě. Někdy stačí jen ostříhat vlasy, jindy se pustí i do holení vousů. A když ani to nepomůže, vytasí své ,,kadeřnické zbraně,, např. suchý šampon či esencialní olej na vlasy.

,,Věřím, že každé lidské bytosti je souzený určitý talent. A ten je možné využít pro něco dobrého. Já ten svůj našel, i když denně nevstávám brzy ráno ani nemám neustále dost peněz ve své peněžence. Ale miluju to, co dělám a dělám, co miluji. Je to jednoduché,, uzavírá Nasir Sobhanim.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.