Zabili jí syna pro méně než 60$. Ona jim odpustila.

Byl červen 2015 a v americkém Cincinnati se, s taškou jídla, vracel domů veterán námořních sil Suliman Abdul-Mutakallim, když jej pachatelé střelili zezadu do hlavy. Byli to tři mladíci, čtrnáctiletý Javon, sedmnáctiletý Valentino a další muž, kterému bylo kolem dvaceti let, ale nikdy jej policie nedopadla. Záznam z bezpečnostní kamery pak ukázal, že Suliman byl ještě naživu, když mu Javon bral peníze z kapes. Bylo to méně než 60 dolarů.

Loni v listopadu se Javon i Valentino ke svému činu přiznali a soud je shledal vinnými.

Sulimanova matka Rukiye tak přišla o svého nejmladšího biologického syna. Ona, a další rodinní příslušníci, seděli u jeho postele a drželi ho za ruku, když umíral. Při slyšení ale požádala soudkyni Shanahan, zda by nemohla Javona obejmout. Ta, stejně jako samotný Javon, svolila a Rukiye tak objala vraha svého syna i jeho matku a potřásla si rukou s dalšími členy jeho rodiny.

„Nemohu tě nenávidět,” řekla Javonovi během slyšení a dodala, že nenávist není jejich způsobem, ale naopak odpuštění a soucit, odkazujíc ke své víře. „Možná smyslem jeho smrti bylo zachránit tvůj život. Protože ty nebudeš zabit touto společností.” Rukiye také vyjádřila své přání, aby se její rodina podílela na tom, aby Javon vedl lepší způsob života a aby se nic podobného už nikdy nemuselo opakovat. „Já budu navždy součástí tvého života. Ať už vezmeš jakýkoli život, není to jen ten jeden život. Je to vše, co je s tím životem spojeno.”

„Paní Abdul, chtěl bych říct, že je mi to líto,” reagoval při slyšení Javon. Rukiye vysvětlila, že pomstychtivost jí život jejího syna nevrátí a že člověku lze pomoci pouze pokud dokáže skutečně a ze srdce odpustit. Oba viníky chce pravidelně navštěvovat ve vězení a podporovat je tak na jejich cestě za nápravou.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.