Nikdo Vám nemůže dát to, co já Vám můžu slíbit aneb Tonda for president.

„Lidi, přišel před Vás kandidát. Kandidát, kterej si na nic nehraje. Jeden z Vás. Nejsem žádnej umělec. Nejsem žádnej profesor. Nejsem ani Miloš. Nejsem ani Hynek. Ani Vilém. Ani Jarmila. Jsem Tonda. Jsem jeden z Vás. Jsem jako ty. Nebo ty. Nebo ten pán vzadu. Nebo jako támhleta holka. Neboj jako támhleti tři. Jenom s tím rozdílem, že mám lepší boty,“ řekl v říjnu lobbista Tonda Blaník na předvolebním meetingu na Palackého náměstí v Praze.

Do českých kin přišel začátkem února celovečerní film o lobbistovi Antonínu Blaníkovi z divácky oblíbeného satirického seriálu Kancelář Blaník, který se rozhodl kandidovat na prezidenta České republiky.

Kultovní seriál Kancelář Blaník se začal vysílat v roce 2014 na serveru Stream.cz. Námětem pro něj byl britský seriál a také policejní odposlechy českých pohlavářů, které unikly do médií. Lobbista Tonda Blaník (Marek Daniel) se svým týmem, který tvoří asistent Luboš Havránek alias Žížala (Michal Dalecký) a Lenka (Halka Třešňáková), pracuje pro všechny české politiky a podnikatele a dokáže zařídit i nemožné.

„Máslo pro všechny, lithium do každé rodiny!“

V říjnu oznámil Tonda Blaník svou kandidaturu na prezidenta České republiky, ale protože se jeho asistentovi a volebnímu stratégu Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra, svou kandidaturu na Hrad nakonec nepodal.

Pro Tondu Blaníka ale nic není problém a dále pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Tonda Blaník je totiž Masaryk jednadvacátého století.

Marek Daniel, představitel Blaníka, v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV uvedl, že původní záměr byl takový, že by se nechal na Antonína Blaníka přejmenovat a opravdu by na prezidenta České republiky kandidoval. Ale jako „nervák“ do toho nakonec nešel a s ostatními tvůrci natočil nízkorozpočtový film o prezidentské kampani a podpoře jiného kandidáta. Toho, který vyhraje.

Film vznikl za podpory Státního fondu kinematografie, serveru Seznam.cz a koproducentu České televizi, ale také finanční podpory svých fanoušků, kteří na film vybrali skoro 2 miliony korun. Na film mohli přispět koupí jmenovacích dekretů, VIP lístků na předpremiéru, ponožek, šál, bot s věnováním Tondy Blaníka nebo prohlídkou pražského hradu se Žížalou a Leňuchou.

„Pravda a láska vítezí dneska už jen ve filmu… Tak přijďte.“


REŽIE – Marek Najbrt
SCÉNÁŘ –  Tomáš Hodan, Robert Geisler, Jan Bartes, Benjamin Tuček a Marek Najbrt
V HLAVNÍCH ROLÍCH  –  Marek Daniel, Michal Dalecký a Halka Třešňáková
PRODUCENT – Milan Kuchynka
HUDBA – Midi Lidi

Zdroj: dobryzpravy.cz

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.