Děvčátko s rakovinou vyhrává taneční soutěže

Teprve 10letá Lily Dougles z australského města Perth je skutečnou bojovnicí. Loni ji lékaři diagnostikovali velmi agresivní formu rakoviny, která napadla rameno, nohu i plíce. Zákaz tance, série chemoterapií ani hrozba amputace nohy a lopatky ji však neodradily.

Malá Lily běžně trénovala až 30 hodin týdně a její snaha a talent jí pomohly získat na 94 hlavních trofejí v různých tanečních disciplínách.
Po šokující diagnóze měli doktoři jasno. Lily čeká 6 kol vysokodávkové chemoterapie, chirurgický zákrok na odstranění lopatky a stehenní kosti, dalších 8 kol chemoterapie a na závěr radioterapie. Zatímco rodinu tato zpráva položila, Lily se strachovala jen o jedno – že už nebude moci tančit.
Během léčby ji lékaři nařídili klid, ona se však nevzdala, tančila dál a získala 8 trofejí a kvalifikaci na mistrovství Evropy. Chemoterapie střídaly taneční soutěže plné úspěchu a potlesku. Po pátém cyklu chemoterapie se zjistilo, že rakovina v noze zmizela, a tak mladá tanečnice nemusela přijít o nohu. V lopatce však nádor zůstal. Lékaři ji museli amputovat, a tak Lily z ramene nezůstalo téměř nic.

Hojení však probíhalo až zázračně a 2 týdny po operaci tancovala již Lily i se souborem jako doprovod zpěvačky Aleshy Dixon. Týden na to odcestovala na mistrovství do Edinburghu, kde obsadila 2. místo v sólovém tanci do 12 roků a 4. místo v soutěži dvojic.

Lily nyní čeká ještě několik kol chemoterapie a následně radioterapie, ale nevzdává se!

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.